דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל וממקימי המדינה אמר: "בנגב ייבחן העם בישראל" היום 70 שנה לאחר חזונו, ולאחר שכל הממשלות התקשו מכורח המציאות לממש את חזונו, אנו תושבי הנגב אומרים בקול קורא כי אנחנו לוקחים אחריות כדי לקרב את החזון למציאות. לפיכך אנו מוסיפים תוספת קטנה, אך משמעותית והופכים את החזון למעשי יותר, עם ציפייה לבאות.

כך נולד, לאחר חבלי לידה, דיונים ועבודה החזון החדש שאומר:"בנגב ייבחן העם בישראל ויעמוד בהצלחה בכל הבחינות".

אחוזת נגב הינה התארגנות אזרחים קהילתית – מקומית, המעוניינת ליצור חיי קהילה משמעותיים תוך שילוב והשתלבות בחיי התרבות, החינוך, והסביבה ע"י גילוי מעורבות ויוזמה מקומית. חבריה יעסקו בעידוד תושבים לקחת חלק ואחריות על חייהם, תוך שמירה על צמצום פערים בין המרכז לפריפריה, עידוד והעצמת התושבים בדרך למציאת מקורות תעסוקה והכלכלה מקומית, עידוד ההתיישבות ושמירה על ערכי ליבה משותפים.

כמחוייבות לחזון זה אנו מכניסים מימד של אתגר, התחייבות ורצון עז לעשייה, מימד של תוכנית עבודה.

כקבוצה מגובשת אנו יוצאים מתוך העיר אופקים. הקבוצה התחילה כתנועה חברתית, קבוצת עשייה שהיא גם קהילה המאוגדת כעמותה. אנו מאמינים כי התשובה הטובה והמוחצת ביותר למצבנו היא עשייה. ושוב עשייה.

אנו תקווה כי נוכל ליצור את המציאות שאנו רוצים בה לטובת איכות חיינו ולטובת ילדינו. אנו קוראים לכם להצטרף עכשיו למסע של שינויים עבור העתיד שלנו – גורלנו בידנו!